Modele RC – jakie narzędzia potrzebne do ich składania?

Każdy doświadczony modelarz doskonale wie, jak ważne jest posiadanie dobrego kompletu narzędzi do składania modeli. Dzięki temu można być pewnym, że złożony model będzie trwały. Dotyczy to zwłaszcza modeli RC, które wymagają dość specyficznych narzędzi do ich składania.

Narzędzia do cięcia

W pierwszej kolejności modelarz musi posiadać profesjonalne narzędzia do cięcia. Mowa tu m.in. o takich narzędziach jak nożyczki, noże czy ostrza. Muszą być one niezwykle ostre i precyzyjne. Dzięki temu można mieć pewność, że wycinanie różnego rodzaju elementów będzie bardzo dokładne, a to przełożyć się potem na jakość samego modelu. Przydatnym narzędziem mogą być noże krążkowe. Idealnie sprawdzają się przy cięciu w linii prostej. Bardzo dobrze sprawdzają się także przy cięciu materiałów kilkuwarstwowych.

Narzędzia precyzyjne

W przypadku modeli RC korzystać należy z bardzo precyzyjnych narzędzi. Nie tylko do ich składania, ale także do ich naprawy. Dlatego w zestawie narzędziowym modelarza powinny znaleźć się takie narzędzia jak uchwyty, pęsety czy lupy. Tego typu narzędzia pomagają przy pracy nad bardzo małymi elementami. Dlatego warto jest posiadać także zestaw pęset. Ważne, aby miały one także różne końcówki.

Narzędzia do suszenia

Po klejeniu materiałów zawsze należy je wysuszyć. Do tego także warto wykorzystać specjalistyczne narzędzia. Mowa tu o suszarkach i żelazkach. Narzędzia te szczególnie przydają się przy pracach wykończeniowych polegających m.in. o nakładaniu na model folii. Suszarka oraz żelazko mają stałą temperaturę co pozwala na nałożenie folii równomiernie na model.

Narzędzie podstawowe

Nie można oczywiście zapomnieć także o podstawowych narzędziach. Zaliczyć można do nich szczypce, śrubokręty, oraz klucze. Trudno jest sobie wyobrazić tworzenie bez nich jakiegokolwiek modelu RC. Ważne jest jednak, aby wszelkie narzędzia modelarskie cechowały się wysoką jakością. Dlatego powinny być one kupowane w renomowanych sklepach. Można jest znaleźć w sieci pod hasłem „modele RC sklep„.

Polecamy: Marketing Internetowy24