Co daje nam noktowizja?

Noc to czas, gdy nawet osoby o doskonałym wzroku mają trudności z zauważeniem tego, co skrywa się w niedostatecznie oświetlonych miejscach. Nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem ludzki wzrok jest stworzony tak, by funkcjonować przede wszystkim w ciągu dnia. Zupełnie odwrotnie sprawa przedstawia się w przypadku drapieżników, u których ciemność wyostrza ten zmysł, dzięki czemu mogą skutecznie polować. Obecnie mamy jednak do dyspozycji wiele rozwiązań technologicznych, które pozwalają nam pozbyć się pewnych niedostatków i problemów. Należy do nich noktowizja.

Doskonała widoczność w każdych warunkach

Noktowizor (https://epasjonaci.pl/pl/menu/noktowizja-419.html) to urządzenie, które działa na bazie noktowizji, dzięki czemu umożliwia znakomitą widoczność także po zachodzie słońca. Z powodzeniem funkcjonuje już od 1926 roku i składa się z następujących elementów:

  • obiektyw
  • okular lub ekran
  • wzmacniacz obrazu
  • zasilanie
  • elektronika sterująca

Każdy z nich pełni inne zadanie, co w połączeniu zapewnia satysfakcjonujący użytkownika efekt. Wzmacniacz obrazu odpowiada za spotęgowanie natężenia światła, które pochodzi z gwiazd, księżyca lub z latarni zlokalizowanych nieopodal. Dzięki temu osoba korzystająca z noktowizora uzyskuje wyraźne pole widzenia. Należy podkreślić, że skuteczne używanie tego urządzenia w całkowitych ciemnościach niestety nie jest możliwe. Warunkiem jest jakiekolwiek źródło światła, które może ono spotęgować.

Funkcjonalny i uniwersalny

Gdzie i kiedy przydaje się noktowizja? Korzystają z niej zwłaszcza wojskowi oraz myśliwi ponieważ jest dla nich szansą zauważenia zwierząt lub wroga i prowadzenia określonych działań bez zdradzenia swego aktualnego położenia. Takie rozwiązanie zapewnia dyskrecję i powodzenie misji. Noktowizory umieszcza się również w wyposażeniu budynków i pojazdu. Pełnią rolę wspomagającą dla monitoringów, dzięki czemu bez trudu można analizować zapisy kamer wykonane w godzinach nocnych. To właśnie wtedy bardzo często dochodzi do różnego rodzaju włamań i kradzieży, jest to więc dodatkowe wzmocnienie ochrony, którą obejmujemy nieruchomość.

Przy współpracy:https://epasjonaci.pl